Image module
Image module

Hliníkové okno PONZIO 50

Určení interierové dveře, stěny a příčky
Stavební hloubka rámu 50 mm
Počet komor 1
Počet těsnění 2
Maximální šířka zasklení 2 – 39 mm
Zvuková izolace (Rw) až 39 dB
Tepelná izolace (Uw) až 2 W/m2K
Tepelné vlastnosti
70%
Cena
90%
Poměr cena/vlastnosti
95%

Hliníkový profilový systém bez tepelné izolace. Je určen především pro vnitřní konstrukce: vestibuly, pokladní boxy, vitríny a příčky. Je také využíván k provádění posuvných systémů dveří (ručních nebo automatických), kyvných, protipožárních. Systém PT 50 umožňuje použití různých druhů výplní : skleněné, hliníkové panely, sendvičová výplň, “nábytkové desky, sádrokartonové a polykarbonátové desky a to o tloušťce 1-40 mm. Konstrukční hloubka profilů – pro rámy a křídla – je 52-60 mm.

Charakteristika

  • kompatibilita s jinými systémy Ponzio (společné rohové spoje, zasklívací lišty, doplňky a většina kování);
  • možnost slícování okenních křídel (jedna rovina na vnější straně) a dveřních křídel (na obouch stranách);
  • možnost ohýbání profilů;

WINK HAUS

Kování activPilot Concept pro otevíravě-sklopná okna v sobě spojuje nadstandardní funkčnost, bezpečnost a vysoký komfort ovládání. Moderní design zaručuje, že se kování vymezuje také v estetické rovině a dodává oknům inovativní vzhled. activPilot Concept lze použít prakticky ve všech okenních profilech, které jsou na trhu dostupné. kování activPilot Concept se vyznačuje a tím od konkurence odlišuje svým moderním designem, vyjímečnou funkčností a nadstandardním uživatelským komfortem. Jednoduchý modulární systém zajišťuje výrobcům oken vyšší efektivitu a to především díky značně zredukovanému počtu stavebních prvků. Inovativní systém uzavírání pomocí osmihranných bezpečnostních čepů ve tvaru hříbků umožňuje velmi jednoduché zvýšení úrovně bezpečnosti. V případě potřeby lze zvýšit úroveň bezpečnosti kování až do třídy RC2/RC2N pouhou výměnou standardních protiplechů za bezpečnostní, přidáním ochrany proti odvrtání GP a uzamykatelné okenní kliky.

ROTO

V systému Roto NT jsou veškeré díly propojeny tzn. jedná se o centrální závěrový systém. Již v základním provedení nabízí skladba kování Roto NT vysokou míru zabezpečení. Toto kování nabízí vysoký komfort ovládání a zároveň umožňuje do systému integrovat mechanické a elektronické prvky kování jako např. hlásiče vloupání, prvky pro řízení termostatů, větracích systémů atd. Elegantní, matná stříbrná povrchová úprava činí Roto NT nezaměnitelným. K tomu je nutné přičíst přesvědčivé montážní výhody a možnost použití tohoto typu kování pro nejrůznější tvary a velikosti oken. Dvě rohová vedení s bezpečnostními hřibovými uzávěry, která patří v kombinaci s příslušnými rámovými uzávěry již do základní výbavy kování Roto NT, zajišťují účinnou ochranu okna proti vloupání. Při vyšších bezpečnostních požadavcích je možné stávající skladbu kování jednoduše doplnit o další prvky stavebního kování. Inteligentní konstrukční řešení, které zjednodušuje montáž, umožňuje i dodatečné zvýšení stupně bezpečnosti jednoduchou záměnou již použitých dílů přímo na stavbě resp. u již dříve zabudovaného okna. Otevíravě sklopné kování Roto NT je vhodné pro okna splňující požadavky podle DIN V EN 1627-1630 a to až do třetí bezpečnostní třídy. Při těchto zkouškách je zkoušena odolnost celého okna proti vloupání. Vysoký stupeň zabezpečení již v standardním provedení a inteligentní konstrukce minimalizuje náklady spojené s dodatečným požadavkem na posílení odolnosti okna proti vloupání. Jen firma Roto nabízí možnost posílení odolnosti okna pouhou výměnou stávajícího typu rámového uzávěru. A kromě toho je možné i další dodatečně použité díly velmi jednoduše propojit se stávajícím závěrovým systémem. Tato výhoda spoří pracovní náklady a přináší vysokou rentabilitu veškerým zpracovatelům stavebního kování Roto NT. Kování Roto NT je navíc certifikováno zkušebním institutem v Rosenheimu podle DIN 18104-2 tzn. jedná se o kování, jehož bezp. stupeň lze i dodatečně jednoduchým přidáním dalších prvků zvyšovat.

MACO – MULTI MATIC

Bezpečnostní iS MACO čep je osazen generelně na všech dílech obvodového kování. Originální konstrukční řešení umožňuje jeho výškovou regulaci 2mm bez nutnosti servisního zásahu. Tím šetří náklady na dodatečné servisní úkony. Umožňuje volitelnou bezpečnost oken a dodatečné zvýšení bezpečnosti přímo u zákazníka bez složitých úprav. Stačí jen výměna uzávěrů na rámu ( standardní za bezpečnostní ). Kování Multi-Matic je konstrukčně již v základu připraveno pro bezpečnost WK2 a WK3 (normovaná bezpečnost dle norem ENV 1627-30.) Valivý systém čepu snižuje tření při uzavírání a tím i kroutící moment na okenní klice. Excentrické uložení iS čepu umožňuje rovněž zvětšení, nebo zmenšení přítlaku o +/- 0,55mm.

Pojistka chybné manipulace zabraňuje nechtěnému otočení klikou v otevřené, nebo sklopné pozici. Současně zabraňuje v uzavřené poloze svěšování křídla a tím výrazně časově prodlužuje správnou funkci kování. Výškově je pojistka seřiditelná o +/- 3mm. Další vlastností je mírné přizvedávání křídla při zavírání. Tím pojistka zaručuje správný náběh křídla do rámu – bez drhnutí ve spodní části. Generelně je osazena na všechny převodovky od výšky 431mm v kovací drážce. Konstrukční řešení je výrazně robustnější než u jiných produktů na trhu. Svým designem neruší linii kování.

Balkonová průvanová pojistka může být osazována na dveře od výšky 1701mm v kovací drážce. Konstrukčně je řešena tak, aby byla aktivní pouze v otevíravé poloze. Pokud křídlo bude ve sklopné poloze ( v případě OS provedení ), pak pojistka je deaktivována posunem kování a tím se výrazně prodlužuje její životnost. Jednoduché výškové seřízení umožňuje udržovat správný uzavírací odpor dle potřeby.

 

Speciální plastový klín, který je součástí spodního rohového OS převodu, umožňuje i při svěšení křídla správný náběh iS bezpečnostního čepu do uzávěru bez zvýšeného odporu. Klín vymezuje správnou vzdálenost mezi kováním a rámem okna v uzavřené poloze v případě svěšení křídla.

Spárová ventilace je integrována do nůžek. Odskok křídla od rámu je cca 12mm. Tím je zajištěn požadavek na dostatečnou výměnu vzduchu. U standardní mikroventilace, kde odskok křídla od rámu je cca 5mm, je průvzdušnost nedostačující. MACO nabídlo řešení spárové ventilace v nůžkách jako první výrobce na trhu. Další výrobci kování začínají postupně přebírat tento systém.
Důležitým faktorem je roční období. Tento způsob ventilace není určen pro období, kdy venkovní teploty klesnou pod 0°C. Další důležitá informace se vztahuje k zabezpečení. V případě pojistné události při vloupání mohou pojišťovny omezit, nebo úplně zrušit vyplacení pojistné částky v případě, že okno bylo v pozici spárové ventilace, nebo mikroventilace. Na takto „uzavřené“ okno se pohlíží jako na otevřené. Tím je objekt nezabezpečen.

Standardním doplňkem našich oken jsou okenní kliky HOPPE. Jsme schopni dodat kliku přesně podle přání zákazníka.

Secustik® – okenní klika se slyšitelnou výhodou v oblasti bezpečnosti

Okenní kliky Secustik® obsahují patentovaný zavírací mechanismus coby integrovanou základní pojistku. Ta ztěžuje neoprávněné posunutí okenního kování zvenčí. Spojovací prvek mezi klikou a čtyřhranem přitom funguje jako „mechanická dioda“. Sice umožňuje normální ovládání okenní kliky zevnitř, ale zároveň blokuje kliku, jestliže se někdo pokusí manipulovat s okenní klikou zvenčí prostřednictvím kování.
Při otočení kliky Secustik® o 180° ze zavírací polohy do polohy vyklopeno zaklapne samozajišťovací zavírací mechanismus s přesným kliknutím v různých polohách kliky. Tento zvuk typický pro kliky Secustik®představuje slyšitelnou výhodu, která se stará o větší bezpečnost okna.

Základní barvy pro AL profily jsou Antracitově šedá 7016, Hnědá 8019, Hliník 9006, Tmavý hliník 9007, Bílá 9016, Tmavě šedá 7021, Šedá 7024. Veškeré profily lze opatřit barvou dle vzorníku RAL, nebo případně i dřevodekorem.

(barevné odstíny jsou pouze informativní)

Lze použít dvojsklo i trojsklo do maximální tloušťky 39 mm.

Stopsol

Ornamenty

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka

Zanechejte nám kontakt na Vás a my se Vám ozveme zpět. Nebo volejte +420 777 752 311. Ve zkratce uveďte jaké zboží poptáváte, náš obchodní zástupce Vás bude kontaktovat.

*

*